Psychoterapeuta

Psychoterapeuta pomaga radzić sobie z problemami natury psychologicznej, wykorzystując techniki oparte przede wszystkim na kontakcie międzyludzkim i innych środkach psychologicznych. Kluczowym elementem jest w takim wypadku relacja terapeutyczna, którą powinny charakteryzować zasady otwartości i dobrowolności.

Psychoterapia pomaga walczyć z zaburzeniami. Niejednokrotnie stanowi dodatkową formę leczenia wobec leczenia środkami farmakologicznymi. Ma na celu ukierunkowanie zmian w postawie i zachowaniach pacjenta, rozwinięcie zdolności samokontroli oraz kompetencji emocjonalnych, podniesienie samooceny, zrozumienie własnych potrzeb, nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem i sytuacjami kryzysowymi.

W Centrum Zdrowia Psychicznego znajdą Państwo profesjonalne wsparcie i pomoc w radzeniu sobie z problemami. W naszym ośrodku w Lublinie wykwalifikowani psychoterapeuci w atmosferze życzliwości, empatii i otwartości prowadzą sesje indywidualne i grupowe dla dorosłych i dzieci. Dysponujemy wszystkimi uprawnieniami i certyfikatami do prowadzenia terapii, dlatego zwracając się do nas, macie Państwo pewność, że uzyskacie pomoc od doświadczonego specjalisty.